Сваке године, 1. децембра, свет обележава Светски дан борбе против сиде. Људи широм света уједињују се да покажу подршку људима који живе са ХИВ-ом и који су погођени ХИВ-ом и да се сете оних који су изгубили животе од сиде. Светски дан борбе против сиде основан је 1988. године и био је први глобални дан здравља. Током последње две године вируса ковид-19 и других глобалних криза, напредак у борби против пандемије ХИВ-а је ослабио, ресурси су се смањили, а милиони живота су као резултат тога угрожени. У свечаној сали школе одржано је предавање о овом вирусу, начину преноса и лечења. Предавање су одржали др Јелена Савић из Дома здравља и Владимир Радоњић из Црвеног крста Беле Цркве. Ученици и професори су присуствовали предавању. Након тога, ученици су постављали питања и наши гости су одговарили на питања и пружили ученицима додатне информације које су их интересовале.

Категорије: Догађаји

0 коментара