У среду, 10. 05. у свечаној сали школе одржана је трибина – Стоп вршњачком насиљу. Трибину је отворила директорка Гордана Лекић, а водиле су Виорика Старовић, психолог школе и Ивана Јовановић, педагог школе уз подршку Ученичког парламента. Трибини су присуствовали ученици, њихови родитељи и професори школе.

На крају трибине обратио се председник Ученичког парламента Милош Црногорац чије речи преносимо у целости: „На жалост, сведоци смо ужасних дешавања која су се десила протекле недеље. Туга за изгубљеним људима, за изгубљеном децом, никада не пролази. Трагедија у ОШ „Владислав Рибникар“ оставиће неизбрисив траг на нама. У оваквим тренуцима, наша најзначајнија обавеза је да заједнички пружимо подршку и искажемо солидарност са породицама настрадалих. Људски живот нема цену. Својим вршњацима овом приликом поручујем бавите се спортом, бавите се уметношћу, бавите се науком, заљубите се, дружите се, негујмо лепе ствари. Будите добри другови, будите пријатељи, будите добри људи“.

0 коментара

Avatar placeholder